ВГОРУ

ТОП 10: Найжахливіші речі у Всесвіті (частина 1)

Як багато хто з вас вже чув, Всесвіт величезний. Настільки дивовижно величезний, що, якби ми відволіклися від своїх мирних справ і задумалися про його розміри, то, ймовірно, зійшли б з розуму. Саме з цієї причини більшість з нас не думають ні про що, що знаходиться за межами нашого безпосереднього оточення, так як наш мозок просто не пристосований думати про такі речі.

Якби ми задумалися про це, як багато інших людей (вчені, астрономи і обкурені студенти коледжу), ми б зрозуміли, що у Всесвіті повно страшних речей, які ви, ймовірно, ніколи не помістили б в дитячу книгу. Якби ми ризикнули зазирнути в найтемніші закутки Всесвіту, то виявили б, що там ховається безліч захоплюючих таємниць, які нам ще належить розкрити.

 

10. Судний день бозона Хіггса

У нас є багато сценаріїв Судного в залежності від того, де ви знаходитесь. Багато культур вважають, що кінець світу буде ефектним, що обрадує тих, хто любить цікаві візуальні ефекти. Однак найнебезпечніші і правдоподібні сценарії кінця світу озвучують самі вчені, і одним з них є бозон Хіггса. Багато вчених, включаючи Стівена Хокінга, вважають, що кінець світу може статися або вже відбувається. Він може початися з міхура, заповненого флуктуірует енергією Хіггса, яка повинна залишатися незмінною, щоб Всесвіт залишалася стабільною.

Пузир буде поширюватися, як вакуум, фундаментально змінюючи (і в деяких випадках руйнуючи) атоми в міру свого руху. Деякі вчені вважають, що цей процес вже почався, і найближчим часом міхур може виникнути на нашому шляху, виринувши з темних глибин Всесвіту. Інші ж вважають, що подібне трапиться в далекому майбутньому, і нас може давно вже не бути до того моменту.

 

9. Галактичний канібалізм

Галактичний канібалізм – це останній вид канібалізму, про який ми хочемо чути, навіть якщо звичайний канібалізм теж не дуже приємна річ. Сама думка про те, що є якісь великі галактики, що поглинають інші, менші, і існує ймовірність того, що подібне може статися з нами, лякає. Однак турбуватися нема про що, так як це не відбудеться в найближчому майбутньому. Проте, багато інших галактики у Всесвіті поїдає більша галактика просто тому, що їй нема чим зайнятися.

І це відбувається не так далеко від нас. Андромеда – галактика, найкраще знайома неспеціалістам і входить в нашу групу, фактично поглинула споріднену галактику Чумацького Шляху близько двох мільярдів років тому. Також очікується, що це відбудеться з Чумацьким Шляхом приблизно через 4,5 мільярда років, але на той час люди, як ми сподіваємося, навчаться подорожувати між галактиками, або просто вимруть. Однак той, хто вирішить залишитися, випробує на собі всю красу цього пекельного світлового шоу.

 

8. Супермасивна чорна діра – самітник

Якби ми знали про те, які потужні речі трапляються у Всесвіті, то наше життя на їх фоні була б просто крихітною. Деякі з цих речей настільки величезні, що ми можемо в повній мірі відчути свою нікчемність. Одна з таких речей – надмасивна чорна діра, викинута зі своєї галактики.

Вчені підрахували, що для викиду цієї чорної діри в космос треба було б таке ж кількість енергії, як та, що виділяється при вибуху 100 мільйонів наднових. Це не просто якась чорна діра, але найбільша рухома чорна діра, яку ми коли-небудь зареєстрували. Сплеск енергії стався внаслідок злиття двох чорних дір в центрі галактики, такі речі в космосі теж відбуваються.

 

7. Чорні діри – бродяги


З усіх речей, які потенційно можуть вийти з-під контролю, чорна діра здається гіршим з зол. Чорні діри, як ми всі знаємо, є занадто щільні областями простору з неймовірно високими гравітаційними полями, настільки, що навіть світло не може уникнути їх. Вони поглинають все, що знаходиться в їх гравітаційному полі, тому краще триматися від них подалі.

Однак проблемою вони стають тоді, коли починають рухатися. Річ у тім, як і все інше у Всесвіті, чорні діри можуть рухатися за своїми власними траєкторіями. У деяких випадках вони починають рухатися з величезною швидкістю, поглинаючи все на своєму шляху. Це не якийсь там далекий феномен: в даний час чорна діра розміром з Юпітер мчить через Чумацький Шлях. Раніше передбачалося, що вона стаціонарна, але, згідно з деякими недавніми дослідженнями, це не так.

 

6. Зірки-зомбі

Все живе в якийсь момент має померти, і це відноситься до всього у Всесвіті. Загибель зірок, як ви, можливо, пам’ятаєте зі шкільного курсу астрономії – одне з найцікавіших явищ в відомої Всесвіту. Кожна зірка, яку ми бачимо на небі, вже мертва, і її світло ще не досяг нас, або вона помре в якийсь момент в майбутньому, включаючи наше Сонце. Це природний порядок речей, за винятком тих випадків, коли зірки вирішують не вмирати.

У рідкісних випадках зірки можуть померти і повернутися до життя, як ніби нічого не сталося, що ставить в тупик нас, а також вчених. Нещодавно вчені виявили зомбі – зірки, які повинні були померти на стадіях наднових, але якимось чином вижили, і тепер мчать через простір з оновленою жагою до життя і пригод. Ми не зовсім розуміємо їх, тому сподіваємося, що вони будуть триматися від нас подалі.

 

ПРОДОВЖЕННЯ В ЧАСТИНІ №2
Оцініть цей запис

Залишіть коментар

Ваш email ніколи не буде опубліковано.

Ви можете викоистати HTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>