ВГОРУ

ТОП 10: Найжахливіші речі у Всесвіті (частина 2)

Це продовження першої частини.

5. Галактики без темної матерії

Якби ви провели свою частку часу в інтернеті і на наукових форумах, ви б знали, що видимий Всесвіт – це лише крихітна частина. Велика частина Всесвіту складається з того, що називається темною матерією. Ми могли б придумати більш наукову назву, але оскільки ми абсолютно нічого про неї не знаємо, «темна матерія» є найбільш точним описом того, що ми про неї думаємо. Ми знаємо, що вона проникає через всі, і величезні простори Всесвіту складаються з неї, ось, власне, і все.

Однак ще більш загадковою є галактика без темної матерії. Раніше вважалося, що чим би не була темна матерія, вона потрібна Всесвіту для того, щоб утримувати все в ній разом. Виявлена ​​галактика, поряд з іншими подібними їй, доводить, що темна матерія не є суттєвою для «склеювання» галактик, що ще більше підсилює таємницю темної матерії.

 

4. Потрійне зіткнення галактик


Який би нудною не була наша життя, ми можемо тішитися тим, що у Всесвіті постійно відбувається щось цікаве. Від потужних світлових шоу до вмираючих зірок, це місце навряд чи можна назвати нудним. Однак деякі з цих подій настільки приголомшливо величезні, що ми швидше віддамо перевагу ліниво нудьгувати в післяобідній опівдні тут, на Землі, ніж опинитися де-небудь поруч з ними.

Одне з таких подій – рідкісне зіткнення трьох галактик, подібне до того, яке ми спостерігали в 2007 році. У той час як дві галактики стикаються один з одним частіше, ніж ми думаємо, рідко можна побачити, як це роблять відразу три галактики. Те, що на фотографіях виглядає просто як згусток світла, насправді є трьома масивними скупченнями зірок, що зливаються один з одним і постійно утворюють зірки з шаленою швидкістю (близько 200 сонячних мас на рік).

 

3. Загадка найбільшої чорної діри


У Всесвіті є багато того, чого ми не розуміємо, і це здорово, оскільки ми не можемо знати все. Найбільший провал трапляється тоді, коли ми думаємо, що щось з’ясували, щоб пізніше дізнатися, що ми цього взагалі не зрозуміли. Прикладом тому є найяскравіша і найбільша чорна діра, знайдена нами у Всесвіті.

Вона знаходиться в центрі квазара (величезна, яскрава штука з чорною дірою в центрі), який вчений виявили недавно. Цей квазар відомий як SDSS J0100 + 2802, він такий же яскравий, як 420 трильйонів сонць, і на сьогоднішній день це найпотужніший квазар, який ми коли-небудь виявляли. Ми не знаємо, як він сформувався, оскільки ніщо в ранній фазі Всесвіту не повинно було стати таким великим, що також робить цю чорну діру самої загадкової чорною дірою, яку ми знаємо.

 

2. Найхолодніше місце у Всесвіті


Всесвіт-досить холодне місце, так як тепла зірок вистачає тільки на те, щоб впливати на крихітну її частина. Ми знаємо, що вона холодна, але не знаємо, наскільки. На думку деяких вчених, найхолоднішим місцем у відомій Всесвіту є туманність Бумеранг (туманність, що представляє собою гігантську масу газу і пилу в космосі).

Вона така холодна (в середньому -272 градуси Цельсія), що вчені вже деякий час намагаються зрозуміти, що з нею сталося. І згідно з недавнім дослідженням, цьому є дуже гарне пояснення. Мабуть, її зірка кинулася на іншу велику зірку, що проходить останні стадії свого життя, в результаті чого більша частина її матерії була викинута у вигляді холодного вибуху. Хоча туманність досить далеко від нас, щоб представляти будь-яку небезпеку, це місце нам ніколи не слід досліджувати, якщо ми відкриємо для себе міжзоряні подорожі.

 

1. Дивна матерія

Через її непримітного назви «дивна матерія», ви можете подумати, що вона не є нічим особливим. Це схоже на те, що вчені придумали назву, коли не могли пояснити саме явище, і залишили це на потім. Знайдіть її в інтернеті, і ви зрозумієте, що це, безумовно, одна з найбільш дивних частин теорії фізики.

На щастя, дивну матерію не вдалося виявити поки ніде у Всесвіті, так що поки вона існує тільки на папері. На жаль, зовсім недавно вчені виявили щось дуже схоже на те, що вони вважають дивною матерією.

Оцініть цей запис